11 grudnia 2007

Toruński pacjent


To nie moje. Jedynie odchudziłem cytat: „kongres PiS najbardziej przypominał mi I Zjazd „Solidarności“ – podobne twarze, podobne zatroskanie o Polskę“. Tak uważa Antoni Macierewicz, wiadomo kto, wiadomo czyj. Zwyczajnie bredzi. Solidarność to toleracja dla odmiennego zdania, o której Macierewicz i jego formacja nie mają pojęcia.

Prezes PiS przyznał na kongresie, że pośród niewielu rzeczy, które jego partii nie wychodzą jest umiejętność dotarcia do młodych. Szalenie nieodkrywcze ale brawa za szczerość. Proszę więc w Poranku TVN24 Przemysława Gosiewskiego, żeby zrozumiałym dla młodych językiem powiedział co się wydarzyło na kongresie. Łapie oddech i mówi: „jesteśmy jedną wielką rodziną“. Oczywiście młodzi szaleją, rzucają się posłom PiS w ramiona, ale ci – zawstydzeni – proszą żeby ich nie przeceniać, bo zmiana dopiero się zaczyna.

Wielu wybitnych polityków PiS przyjechało na kongres z Torunia. Nie kpię z tego, uważam, że nie wolno zapominać o korzeniach. Guru opozycji zdradził, że przed mszą przyszli do niego wrodzy redaktorzy z komżami. Chcieli koncelebrować nabożeństwo. Przegonił ich. Uznał, że chcą podglądać, a to choroba jest przecież. Z tego trzeba się leczyć, grzmiał Rydzyk. Zdaje się, że był kiedyś taki film „Toruński pacjent“.
Ten tekst to wyraz moich osobistych poglądów, nie należy go identyfikować z linią programową redakcji TVN 24.


18 Comments:

Anonymous Anonimowy said...

Pozdrowienia dla Autora
z Torunia

9:43 PM  
Anonymous psv said...

Toruński pacjent? Ja pierniczę... nie uwłaczając ;-)

10:59 PM  
Anonymous Kuba said...

nic dodać nic ująć tym razem
pozdrawiam
Kuba

10:15 AM  
Anonymous Ani said...

Pointa godna mistrza :)
Pozdrawiam

12:18 PM  
Anonymous zetka said...

Krótkie a jakże celne! Pozdrowienia dla Autora i wyrazy sympatii dla zdania Kuby.

5:06 PM  
Anonymous Anonimowy said...

"Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem;Goniąc za żywiołkami drobniejszego płazu...To się wzbija, to w głąb wali...Nie lgnie do niego fala, ani on do fali" Szanowni Państwo nie ma co ukrywać "Oda do młodości" z 1820 roku jest ponad czasowa, a wydaje mi sie (chyba dość trafnie), że przytoczony fragment jest wprost dedykowany bylemu premierowi Jarosławowi Mądremu - przepraszam najmocniej..Kaczyńskiemu.
A teraz z innej beczki, śmiem wysunąć stwierdzenie, które zapewne nie jest odkrywcze, a mianowicie: nie będę wymieniać 6 pierwszych grzechów głównych obecnej "silnej" opozycji-czytaj PiS- ale 7 grzechem ,nie tyle najcięższym, co wołającym o pomstę, jest nieustanne manipulowanie Kościołem dla własnych propagandowych-może to za mocne słowo- potrzeb. Mają czy też mieli wiadomo kogo-tego co jeździ Maybach-em:):)I właśnie TEN, nie ukrywajmy, pozyskał sporą rzesze wielbicieli 2 braci i ich przybytku:)Powiedział co wiedział...a może powiedział co miał powiedzieć, bo mu zapłacili, i tak utworzył sie najwierniejszy w całej galaktyce fun club braci K. Ale tak na dobrą sprawę, to żal mi tych w berecikach, bo co im już z życia zostało,...nic prócz tego, że wciąż i wciąż powtarzają jedno "bo PiS jak rządził to robił porządek i łapał złodzieji"," bo w PiSie to katolicy i do kościoła chodzą" i mają sobie takie utarte formułki, rzucają je na lewo i na prawo. Ciekawe kiedy ta mydlana bańka...pryśnie???

11:35 PM  
Anonymous Anonimowy said...

I zapomniałam dodać, oczywiście nigdy nikomu źle nie życzę, ale śmiem przypuszczać, że jeszcze trochę takiej agresywnej wewnątrz partyjnej polityki a BRACIA będą sobie nucić pod nosem "Potem już tylko nasz dwuosobowy świat, potem już milkną o tym słowa"

11:50 PM  
Blogger Agata said...

Ciekawe jak PiS chce przekonać do siebie młodzież trzymając się cały czas sutanny Rydzyka. Najpierw krzyczą, że chcą przekonać do siebie młodych i zdobyć ich głosy, a zaraz potem padają podziękowania dla ojca dyrektora. Takim postępowaniem tym bardziej nie uda im się przekonac do siebie młodych ludzi.

9:32 AM  
Anonymous A. said...

Jeszcze się taki nie urodził, co każdemu by dogodził..

5:45 PM  
Blogger dratewka said...

Panie Jarku:-) W ostatnim PORANKu wspomniał Pan...nasza-klasa.pl. Polecam.:-))
Odszukani znajomi ze szkolnych lat, wspomnienia, zdjęcia - warto:-) W tle zostanie ta dziwna, nielogiczna polityka...Ciepło pozdrawiam!:-)

10:21 PM  
Anonymous Anonimowy said...

Takich ludzi jak ty można śmiało nazwać śmieciami. Od razu można wyczuć skąd u ciebie taka wrogość do ojca Rydzyka i Radia Maryja.Bo ojciec Rydzyk potępia gejów a ty jesteś gejem. Nie raz się już z tym zdradziłeś w poranku.

10:12 PM  
Anonymous Anonimowy said...

Twoje blogi to same pomyje i śmieci. Ty nie będziesz popierał o.Rydzyka bo ty masz innego bożka tego załganego jak cała gazeta wyborcza Adama Michnika którego uważasz za swojego guru. A prawda jest taka że Michnik niech się lepiej zajmie swoim braciszkiem zbrodniarzem ukrywającym się zagranicą bo gdyby wrócił do Polski to trafił by za kratki gdzie jego miejsce. Ale o tym jakoś ani wyborcza ani tvn24 jakoś nie mówią, na ten temat panuje zmowa milczenia. Bo tvn24 i wyborcza nie zajmują się niewygodnymi dla nich tematami.

10:18 PM  
Anonymous Anonimowy said...

Kuźniar to najbardziej nieobiektywny i stronniczy dziennikarz jakiego znam. Bardzo dziwię się że szefostwo tvn24 toleruję takiego nieobiektywnego i miernego dziennikarzynę jak Kuźniar. Nie dość że jest tylko po szkole średniej to urodą również nie grzeszy bo jest brzydki jak noc. A ponadto co widać gołym okiem woli mężczyzn od kobiet. A jego ulubiona partia to partia POmatołków którą on tak lansuje. A jego wrogowie to Radio Maryja i ojciec Rydzyk których nienawidzi za to że tylko media ojca Rydzyka mówią prawdę o takich ludziach jak on i tvn24. Ludzie tacy jak Kuźniar nie są warci kopnięcia nogą bo szkoda buta.

10:24 AM  
Anonymous Anonimowy said...

Z Kuźniara to taki wykształciuch jak z Bartoszewskiego profesor.

12:09 AM  
Anonymous Anonimowy said...

Jesteś zerem takim samym jak PO z Tuskiem na czele.

12:09 AM  
Anonymous Anonimowy said...

miło być zerem. wtedy nikt się nie czepia...
szkoda, że ten - piszący przede mną - jest zerem anonimowym.
pozdrawiam ciepło - Anonima.
Marczija

6:49 PM  
Anonymous Anonimowy said...

Marczija jesteś takim samym zapatrzonym głupim POmatołem jak Kuźniar do takich ludzi jak ty i tak nigdy nic nie dotrze. Jesteś mniej niż zero smieciaro.

7:51 PM  
Anonymous Anonimowy said...

A może Pan Kuźniar zamiast ciągle szydzić z PISu i wszystkich, którzy tą partię popierają, niech zacznie pytać swoich ulubieńców z PO dlaczego za ich rządów od 2007 dług publiczny wzrósł z 43% do 54%?
To chyba dług z jakiego finansowano "dobrobyt zielonej wyspy".
Puk puk w głowę Panie Kuźnier i trochę obiektywizmu.

10:10 AM  

Prześlij komentarz

<< Home